Zpět na hlavní stránku
Další informace

Kontakty

Duchovný správca Hory Zvir: Mgr. Marcel Pisio
e-mail: marcelpisio@gmail.com
Tel.: + 421/911 811 272 + 421/911 811 272
Adresa: Litmanová , 065 31 pošta Jarabina

Rektor chrámu a kaplnky Nepoškvrneného Počatia - Hora Zvir: ThDr. Ing. Vasil Kindja, PhD.
e-mail: vkindja@gmail.com
Tel.: + 421/903 982 057
Adresa: Litmanová 217, 065 31 pošta Jarabina

Gréckokatolícka cirkev, farnosť Litmanová
Adresa: Litmanová č. 10, 065 31 Litmanová
Správca farnosti: Mgr. Rastislav Janičko
Tel.: + 421/52/4367 105 alebo + 421/911 912 643
Číslo účtu (v Tatrabanke): 262 211 2161/1100
e-mail: litmanova@grkatpo.sk

Informačné centrum hory Zvir - Tel.: +421/ 903 982 828
Oficiální stránky poutního místa: www.horazvir.sk


Info pro poutníky – jak se do Litamnové dopravit?

Polohu hory Zvir u Litmanové najdete na mapě zde.

Pouť v Litmanové je v každou první neděli (po prvním pátku) v měsíci. Hlavní pouť je v srpnu - výročí prvního zjevení. Mimo to je na Zviru bohoslužba každý den. Konají se fatimské soboty, duchovní obbnovy a mnoho dalšího. Informujte se na www.horazvir.sk.

Cesta autem
Doba cesty Olomouc - Litmanová je minimálně 5-6 hodin.
Trasa: Olomouc – Hranice – Valašské Meziříčí – Rožnov p. Radh. - Bytča - Žilina - Martin - Ružomberok - Liptovský Mikuláš - Liptovský Hrádok - Poprad - Kežmarok - Spišská Belá - Stará Ľubovňa – Litmanová (vzdálenost je asi 350 km)
V různých částech cesty (dálnice je ve výstavbě) je možno se napojit na dálnici která se táhne až k Popradu, je nutné si ale koupit dálniční známku.

Vlakem
Dopravit se rychlíkem do stanice Poprad-Tatry. Zde přestoupit na vlak směr Stará Ľubovňa (jede tam asi 65 minut). Ve Starej Ľubovni přejít na autobusové nádraží, které je hned u vlakové stanice. Odtud odjíždí autobus do Litmanové. Ze St.Ľubovni je možné dojít do Litmanové i pěšky. Je to asi 13 km kopcovitým terénem.
Spojení Olomouc - Litmanová trvá 7-9 hodin. Poslední dobou jezdím z Olomouce v pátek ve 13:53 (EC 121 Košičan) a v Litmanové jsem mezi 21 a 22 hodinou.

Autobusem
Existuje např. autobusové spojení Praha – Olomouc – Poprad. Jednou jsem ho chtěl využít, ale celý autobus byl již obsazený. Z Popradu možno pokračovat vlakem do St.Ľubovňi. V Popradu je vlakové nádraží hned vedle autobusového.


Medailonky Neposkvrněné Čistoty
Ve zjevení si Panna Maria přála, aby se šířili medailonky Neposkvrněné Čistoty. Pokud máte zájem o koupi, informujte se na horazvir.sk. Naposledy (květen 2009) měli pozlacené za 2,- €.


Videokanál našeho webu na YouTube
Na adrese www.youtube.com/user/LITMANOVAoINFO najdete náš videokanál, který obsahuje jak naše videa, tak videa z celého YouTube. Přidejte si i vaše video! Stačí, když ho nahrajete na YouTube a pošlete nám email (adresa: info(zavináč)litmanova(tečka)info). Můžete nám video i poslat, a my ho na internet už umístíme.


M ROSA
Na Slovensku vydává občanské sdružení Magnificat časopis M ROSA. Jde o měsíčník, který se kromě jiného zabývá velmi podrobně i zjevením v Litmanové.

Redakce M ROSY má internetové stránky na adrese www.magnificat.sk. Zde se dá nalézt mnoho dalších zajímavých informací.

Sdružení Magnificat také vydalo knihu o zjevení v Litmanové. Napsal ji Anton Selecký a jmenuje se „Čakám vás v nebi“. V současnosti má již dva díly. Druhý díl s laskavým svolením pana Seleckého si můžete stáhnout z našich stránek. Kniha má velikost 970kB je ve formátu PDF a můžete si ji stáhnout tady (po stáhnutí je třeba zip-archív ještě rozbalit).

Na slovenském internetu jsem také našel historii zjevení v Litmanové. Najdete ji na adrese: http://mrosa.szm.sk/341998/litmkon.htm


Řeckokatolíci
Řeckokatolické biskupství Prešov - http://www.grkatpo.sk/
Odkaz na neoficiální stránky Řeckokat.církve na Slovensku (MP3, ikony, modlitby, zajímavé texty) - http://grkat.nfo.sk
Apoštolský exarchát řeckokatolické církve v ČR - http://www.exarchat.cz/


Dechtice a další
Nezaměňujte prosím zjevení v Litmanové za zjevení v Dechticích případně za jiná zjevení na Slovensku.
Žijeme ve vážné době plné podivuhodných (i bolestných) událostí. Jsme svědky toho, jak se často zlo převléká za dobro a je těžké ho odhalit. Abychom se vyhnuli všem léčkám nepřítele, je dnes naprosto nutné být v úzkém spojení s Pánem. Na druhé straně by bylo chybou kvůli nebezpečí omylu zcela ignorovat mimořádné zásahy z nebe, protože Bůh jistě tyto věci nekoná bez důvodu. Proto je třeba být ostražitý a zároveň důvěřovat v Pána, protože vždy bude platit ono biblické: všecko zkoumejte, dobrého se držte.


Tento web ke stažení v jediném souboru
Naše stránky o Litmanové si můžete kompletně stáhnout v jediném souboru zde (5,5MB). Jde o verzi k 3.10.2008. Po stažení rozbalte zip archív a ve složce www si otevřete v internetovém prohlížeči soubor index.htm.

-mš-


MENU:   Domů ¦ Úvodem ¦ Historie zjevení ¦ Poselství Panny Marie ¦ Význam zjevení ¦ Fotoarchív ¦ Svědectví ¦ O autorech